Amerikai professzor: Igen, az USA immár Európa ellensége
Ám ha Amerika immár ellenség, akkor az európai vezetőknek többé nem kell törődniük azzal, hogy tetszik-e Uncle Samnek, amit csinálnak – fejti ki Stephen Walt.
Ám ha Amerika immár ellenség, akkor az európai vezetőknek többé nem kell törődniük azzal, hogy tetszik-e Uncle Samnek, amit csinálnak – fejti ki Stephen Walt.
A neves bolgár politológus és Stephen Holmes, a New York-i Egyetem tanára szerint az orosz elnök azért vágott bele a katonai hadműveletbe, mert rohamosan csökken országa lélekszáma. A szerzők szerint nem véletlen, hogy a támadó egységek annyi gyereket hurcoltak el Ukrajnából.
A lap cikkében megszólaló szlovák értelmiségi szerint abszolút döntő volt a végeredmény szempontjából, hogy Orbán mozgósította a dél-szlovákiai magyarokat.
Megindította újabb rágalomhadjáratát a magyar származású amerikai befektető, Soros György ellen a magyar miniszterelnök a júniusi EP-választás előtt, mert úgy döntött, hogy ez a kártya újból szavazatokat hozhat neki, és Európa jobban tenné, ha felkészül erre – írja Caroline de Gruyter holland újságíró, az amerikai külpolitikai szaklap rendszeres szerzője.
Robert Fico politikai stratégiája sok tekintetben hasonlít Orbán Viktoréra és Jaroslav Kaczynskiéra, ám számos ponton eltér azokétól: a Nyugatot például nem tette meg kedvenc célpontjává, sőt inkább lojális maradt az EU-hoz és a NATO-hoz, Oroszországhoz fűződő viszonya összetettebb Orbánénál, írja Dariusz Kalan az amerikai lapban.
Az, hogy az izraeli kormány képtelen volt felderíteni, illetve megakadályozni az akciót, a kormányfő politikai pályafutásának a végét jelentheti, írja a Foreign Policyben. Hozzáteszi: kudarcot vallott az amerikai politika is az izraeli-palesztin viszályban.
Orbánnak cserébe mindössze az a kívánsága, hogy a svédek járuljanak "kézcsókra" a színe elé, írja a lap. A törökök álláspont a Foreign Policy szerint továbbra sem egyértelmű.
Milyen célt szolgálnak az autokrata rendszerek jelképes építészeti alkotásai, és mit kezdjen azokkal a társadalom, ha ezek a rendszerek és vezetők már nem lesznek, erről írt Jan-Werner Müller, a Princetoni Egyetem politológia tanára.
A magyar miniszterelnök mintaként szolgál az amerikai jobboldalon, írja a lap cikkét jegyző Ana Luiza Albuquerque, a Folha de Sao Paulo nevű brazil lap szerkesztője, aki megszólaltja Rod Dreher újságírót is. Szerinte Orbán az amerikai konzervatív körökben olyan, mint "valami rocksztár".
Magyarország másodjára sem lehet ott a washingtoni nemzetközi demokráciacsúcson. Viszont a NATO-tagállamok közül nem csupán a magyarokat csukták ki: Törökország sem kapott meghívót.
Moszkva kapcsán soha nem fújt egy követ a két vezetés, ám most teljesen mást hangoztatnak az európai integráció kapcsán. De ettől még a végső céljaik nagyjából egybeesnek. Lapszemle.
Ha a Nyugat azt hiszi, hogy az ellentéteket továbbra is kezelni lehet pénzzel, akkor keserű csalódás éri – írja az Európai Néppárt agytrösztjének vezető kutatója.